جمعه 4 خرداد 1403

بازاریابی و فروش داخلی

بر اساس آخرین نظرات متخصصین بازاریابی ، بازاریابی به معنای مجموعه ای از فعالیت ها و فرآیندهای ایجاد، انتقال، ارسال و تبادل هر آنچه که برای مشتریان، ارباب رجوع، شرکای تجاری و سهامداران و در کل برای جامعه ارزشمند باشد، است.

بازاریابی یا مارکتینگ با یک ایده جدید یا محصول نوآورانه آغاز نمی گردد، بلکه نقطه آغاز و پایان هر کسب و کاری بازاریابی است و محوریت بازاریابی را مشتری ( customer ) تشکیل می دهد. در واقع فرآیند بازاریابی حتی قبل از اینکه مشتری وارد چرخه کسب و کار می شود آغاز می گردد و نه زمانی که محصول آماده فروش است.

بازاریابی فرآیند مشتاق کردن مشتریان به محصولات و یا خدمات است. این فرآیند با تحقیقات بازار آغاز و با تحلیل رفتار مشتریان، بهبود نقشه سفر مشتری ( Customer Journey Map )، شناخت کامل خواسته ها و نیاز بازارهای هدف، نگهداشت مشتریان و نهایتاً افزایش سهم بازار ادامه خواهد داشت و استراتژی ها و سیاست ها در کنار مفاهیم جدید بازاریابی تدوین خواهد شد. بازاریابی یا مارکتینگ مترادف تبلیغات یا فروش نیست بلکه بازاریابی فراتر از ترفیع، تبلیغ و حتی فروش است. بازاریابی تلفیق علم و هنر است و خلاقیت لازمه پیشرو بودن این صنعت است.

واحد بازاریابی و فروش فولاد کاوه جنوب کیش با استفاده از ابزارهای نوین بازاریابی مانند بازاریابی دیجیتال یا اینترنتی، تبلیغات، ترفیع و ... به عنوان بخش اصلی کسب و کار فولاد، تمرکز خود را با اصل در اولویت بودن مشتری، بر افزایش مشتریان با ایجاد افزایش رضایتمندی مشتریان به عنوان شرکای تجاری سازمان و در نتیجه نگهداشت مشتریان باالفعل و تبدیل مشتریان باالقوه به باالفعل در کنار تضمین منافع صاحبان و سهامداران سازمان قرار داده است.

این واحد با استراتژی "تعهد شرکت در ایجاد تمایز برند" بر اساس تجربه جمعی که وقف مشتریان شده، سعی نموده نوعی متمایز از تعامل با مشتریان را ایجاد نموده و خدمات مشتریان یا CRM را به نحوی متمایز اجرا تا مشتریان به سمت برند "فولاد کاوه جنوب کیش" آمده، به آن اعتماد و حتی فراتر از آن، از برند دفاع کنند.

و بر این باوریم که : اگر بتوانیم برای مشتریان تجربه شیرین و دوست داشتنی از خرید و خدمات ایجاد کنیم، برند خود را متمایز نموده ایم.

مدیر بازاریابی و فروش داخلی

نام و نام‌خانوادگی دفتر تلفن داخلی مستقیم نمابر ایمیل
مهندس طاهری نصر تهران 3 - 88931452 2142 88916544 teh.commercial@sksco.ir
خدمات مشتریان بندرعباس 268 , 33530264 - 076 6619 - 6618 - -